İSPANYA BAŞARI ÖDÜLÜ PARTNERİMİZİN

Partnerimize İspanya Başarı Ödülü

Partnerimiz Alfredo Iñesta İspanya’ da tarım da inovasyon ve öncülüklerinden dolayı İspanya başarı ödülünü aldı. Partnerimizin ödülü almış olması ile duyduğumuz iftiharı paylaşmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyuyoruz.
 
Partnerlerimizin, Dünya tarımında aktif rol üstlenen olması, prestijli, yenilikçi ve üretici olmaları ile gurur duyuyoruz. Dünya tarımına kaliteli ürün dikeyinde başarı kazandıran partnerlerimiz ve sizinle her an büyüyoruz.
 
Banco Sabadell’in sponsorluğunda gerçekleşen, İspanya Ticaret Odası ödüllerinin teslim edildiği ve 43.sü düzenlenen Ekonomi Gecesi için EUIPO salonunda çok sayıda önemli isim bir araya geldi. Dünya devi partnerimiz, İspanya İnovasyon ve Başarı Ödülünü, İspanya Ticaret Odası Başkanı elinden aldı.
 
Geceye katılan isimler arasında Valensiya Özerk Yönetiminin başkanı Ximo Puig, İspanya Ticaret Odası başkanı Jose Luis Bonet, EUIPO başkanı Antonio Campinos, Alicante Belediye Başkanı Gabriel Echavarri, Elche belediye başkanı Carlos Gonzalez, hükümet temsilcisi Juan Carlos Moragues, belediye meclis üyeleri Rafael Climent ve Manuel Alcaraz, heyet başkanı Cesar Sanchez ve bunun dışında bir çok ulusal, özerk ve bölgesel yetkililer vardı.
 
İş dünyasından Oda’nın idari komitesi dışında Ticaret Odaları Bölgesel Konseyi Başkanı Jose Vicente MOrata, Coepa’dan ( Alicante Bölgesi Ticaret Konfederasyonu) Francisco Gomez, Liman müdürü Juan Antonio Gisbert, Cepyme Başkanı Cristobal Navarro, Fundesem başkan yardımcısı Miguel Rosique ve çok sayıda başka ortaklığın başkanları, sekreter ve sözcüleri de geceye katılanlar arasındaydı. Banco Sabadell’den geceye katılan isim ise genel müdür yardımcısı Jaima Matas oldu.
 
Grupo Iñesta otuz yıllık deneyimi boyunca ekstansif tarım mahsüllerinde kullanılmak üzere özel gübreler ve bağışıklık indüktörlerinin tasarlanıp üretilmesinde öncü bir şirket olmuştur. Bugün, Grupo Iñesta laboratuvarında gün be gün daha yüksek teknolojide yeni ürünlerin araştırma ve geliştirmesi üzerinde çalışarak, tarımın çok ilerisinde seyretmeye devam etmektedir.
 
Grupo Iñesta daima yeni formül ve ürün araştırma, geliştirme ve yeniliğe verdiği önemle varoldu. Bu felsefenin güçlü bir teknik departman ile birleşimi sonucu şirket önemli bir atılım gerçekleştirerek tasarlanması ve üretimi daha kolay temel ürünlerden ( NPK, düzenleyiciler..) biyoaktivatör, bağışıklık indüktörleri, formülasyonu ve üretimi çok daha üst düzey bir çalışma gerektiren, teknolojik olarak çok daha gelişmiş ve sofistike ürünlerin üretimine adım attı.
 
Günümüzde şirket hala ARGE felsefesini esas alarak ilerlemektedir. Bu günlerde fermentelerden metanolit elde etme amaçlı yeni biyoteknolojik araştırma kanalları geliştirmektedir. Bunlar bu yıl Ekonomi, Sanayi ve Rekabet Bakanlığı’nın YENİLİKÇİ ŞİRKET ödülünü haketmesinin haklı sebepleridir.
 
Grupo Iñesta tesislerinde spesifik bir teknik alan ve bu 250m2 alan içerisinde teknik ofis ve laboratuvar bulunmaktadır. Şirketin modern tarıma yani daha teknik, etkin ve sürdürebilir bir tarıma adapte olma gereksimi , bilim ve mühendislik alanlarında değişik bölümlerinde ihtisas yapmış personeli ile beraber geniş ve multidisipliner bir teknolojik gelişim sağlamalarını da beraberinde getirmiştir.
 
Kalite taahhüdü:
Grupo Iñesta ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 ve OHSAS 18001: 2007 normlarını temel alan kalite, çevre ve iş güvenliği entegre yönetim sistemi modelini uygulamayı taahhüd etmiştir. Ayrıca gübre üreticileri için özel olan Real decreto 506/2013 sertifikasının sahibidir. Her sene özel ve kamuya ait laboratuvarlarlar arasında yapılan karşılaştırmalı deneyler sonucu, Grupo Iñesta laboratuvarı İspanya Tarım Bakanlığı tarafından akredite olmuştur. Tüm bu başarılar sebebiyle sektöründe en önemli yerlerden birine sahiptir.
 
Inovasyona verdiği büyük önem Grupo Iñesta’nın teknik departmanının ürün ve deney tasarlayarak , özel ya da kamusal araştırma projelerine katılmasına yol açmıştır. Şirket hem uluslararsı alanda çeşitli üniversiteler ve kurumlar ile işbirliği içine girmiş hem de İspanya’da Alicante üniversitesi UMH Elche üniversitesi ve Valencia Üniversitesi’yle anlaşmalar yapmıştır.