SECTOR TARIMDAN DEV İŞBİRLİĞİ

Dünya tohum devlerinden Limagrain stratejik çözüm ortağı olarak Sector Tarım ile anlaştı.

Konya’nın önde gelen tarımsal firmalarından Sectör Tarım, özellikle ayçiçeği ve mısır tohumlarının geliştirilmesi ve pazarlanması konusunda dünya devi Limagrain ile stratejik çözüm ortaklığı konusunda bir anlaşma imzaladı. Anlaşma İç Anadolu’da faaliyet gösteren tohum firmalarının katılımıyla kamuoyuna duyuruldu.

Bayilerinin ve çiftçisinin her daim yanında olduğunu bir kez daha vurgulayan Sector Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kunduracı, 20 bin metrekarelik akıllı üretim tesisinin yapım sürecini ve amacını anlattı. Açılışın çok yakında gerçekleşeceğini belirten Kunduracı, dünya markalarını ülkeye kazandırmaya devam edeceklerini açıkladı.

Tarım sektörünün de aynen sanayi sektörü gibi, kendini rekabete hazırlamak zorunda olduğunu belirten Kunduracı, “ Bunun için yeni politikaların geliştirilmesi, tarım sektöründe köklü dönüşümlerin yapılması kaçınılmazdır. Bu açıdan baktığımızda, yerinde politika, uzman personel ve strateji ile Türkiye tarımda büyük bir merkez haline gelecektir. Kaynakların etkin kullanımı için sürekli ve güvenilir veriye, bunlardan üretilmiş bilgiye, bu bilgilere oluşturulmuş fikre ve anlamaya dayalı uygulamalara ihtiyaç vardır. Ülkemizin gıda güvenliğinde söz sahibi olmasını istiyorsak, bölgemizin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmeliyiz” diyerek, kurumsal yapısını güçlendirdikleri firmalarının yeni bir tarımsal kültür ile Dr. Sector olarak devam edeceklerini açıkladı.

Limagrain Tohum A.Ş. Müdürü Mustafa Yalçın da tarımda güçlü firmalarla işbirliği yaptıklarını, bu iş birliğinin başarı odaklı olduğunu ve Sector Tarım A.Ş.’yi işbirliği yapılabilecek tek marka olarak gördüklerini kaydetti .

(Gıda 2000 Teknoloji ve Tarım Dergisi)