TARIMSAL GİRİŞİMCİLİK PROGRAMI


Girişimcilik, kar elde etmek için risk alma, yeni bir iş girişimi geliştirme, organize etme ve yönetme kapasitesini ifade eder. Tarım girişimciliği, yalnızca çeşitli tarımsal ürünlerin yanı sıra tarımsal girdilerin pazarlanması ve üretilmesi değildir. Tüm bu adımların öncesinde, tarımın bir toplumun geleceği olmasının bilincini harekete geçirmek ve sonrasında ise sürdürülebilir deneyimleri yeni ekosisteme entegre edebilmektir.

Küçük, orta ve büyük ölçekli olmak üzere (üretime göre) 3’e ayrılan çiftçiler, ürünlerini çeşitli pazarlara satarlar ve bu sayede tarımsal ekonomi hareketliliği oluşur. Bu hareketlilik, bitkinin ekim zamanı ve hasat sonrası iki ayrı zamanda, farklı sektörlere etki ederek gerçekleşir ve her yıl yeni sezonda bu döngü yaşanmaya devam eder. Çiftçiler, dünya genelinde tarımsal girişimciliğin temel yapısını oluşturur. Tüm girişimcilik türlerinin ortak amacı kâr elde etmektir. Tarımsal girişimciliğin her aşamasına olan tutkumuz ve desteğimiz ile karlılığın gerçekleşmesi için çiftçiler giderek, değer zinciri parçası olan üretici gücümüzle düzenli iş ilişkilerine giriyor, karlılığı arttıran ve özel hizmet tesis eden politikamız sayesinde iş ortaklıları kuruyor. Çiftçinin üreten ve üretmek için talep eden olması, iki yönlü ekonomi hareketi sağlarken, gelişim, girişim, keşif ve yeni deneyimler gereksinimi doğuruyor.

Tarımsal girişimciliği her yönüyle desteklerken, keşif ve geliştirme deneyimlerine öncelik veriyoruz. Standart üretici modelinin dışına çıkarak attığımız her adımda, yatırım koşularımızı girişimin geleceğine oranla belirliyoruz. Çiftçiler, mesleklerini nesillere devrederken yaşanan düşünce, biçim ve esaslar değişimi, bugün üretim ve keşif anlayışımızın standartlarını her an değiştirirken, hızlı entegre olabilme kabiliyetimizi kullanıyoruz.

Tarımsal girişimciliğin yeni trendlerinin belirlenmesinde en önemli rolü ‘’çözüm bekleyen sorunlar’’ üstleniyor. Tarımda üretimin yaşadığı tüm sorunları keşfedebilmek için teknoloji araçları geliştiriliyor ve bu araçlar yeni çözüm modellerini belirliyor. Sector olarak, tarım insanlarının belirleyici girişimlerini daima destekliyoruz.

Tarımsal girişimlerinizi gizlilik koşulları kapsamında sunmak için bize bir talep gönderin. Talep toplama: info@sectortarim.com.tr / Title: Tarımsal Girişimim